Často kladené dotazy

Máte dotaz ohledně hubnutí, Genetického testu nebo jakéhokoli jiného aspektu programu bodykey by NUTRILITE?

Stačí zadat téma, které hledáte.

Pokud nemůžete najít, co hledáte, jednoduše nás kontaktujte.

Informace o programu bodykey by NUTRILITE™

Jaké jsou výhody programu bodykey by NUTRILITE™?

NUTRILITE™ na základě spolupráce s vědeckými pracovníky, odborníky na výživu a cvičení uvádí speciální program na snížení hmotnosti – bodykey by NUTRILITE™ – který analyzuje Vaši DNA prostřednictvím Genetického testu, abychom zjistili, jak Vaše tělo reaguje na tuky, sacharidy a cvičení. Tyto informace spolu s podrobnostmi o Vašich oblíbených jídlech a Vašem životním stylu zaznamenané v Návrhu mého plánu se použijí k sestavení individuálního Stravovacího a cvičebního plánu podle metodiky Institutu zdraví Nutrilite (NHI) pro zdravé stravování. Program také nabízí online podporu odborníků a motivaci prostřednictvím online platformy Můj bodykey trenér. Speciální potravinové výrobky a nápoje bodykey™ i doplňky stravy NUTRILITE™ Vám pomohou na Vaší cestě ke snížení hmotnosti.

Pokud mi nebude program vyhovovat, mohu získat peníze zpátky?

bodykey Soupravu je možné vrátit, pokud krabička s Genetickým testem nebyla otevřena (je tedy neporušeně uzavřená). Před otevřením krabičky si prosím přečtěte podmínky vytištěné na její vnější straně. Protože bodykey by NUTRILITE™ není standardní výrobek, ale spíše služba, neplatí v tomto případě klasická Záruka spokojenosti Amway. V souladu s normami platnými v tomto odvětví, které se týkají duševního vlastnictví, je tento program nevratný, jakmile dojde k porušení uzavřené krabičky s Genetickým testem. V takovém případě není test kontrolovatelný a mohl by být zneužit.

Musí mi být 18 let, abych se mohl programu zúčastnit?

Ano. Tento program není určen pro nezletilé.

Jaká je horní věková hranice účastníků?

Pro účast v tomto programu není stanovena žádná maximální věková hranice. Nicméně Vás chceme upozornit, že účelem tohoto programu není léčba žádného onemocnění nebo chronických chorob. S ohledem na tuto skutečnost jsme pro účastníky stanovili určité podmínky používání, které je třeba před zahájením programu bodykey by NUTRILITE™ zvážit.

Musím cvičit?

Abyste snížili svoji hmotnost a udrželi si ji, je důležité změnit nejen své stravovací návyky, ale také své cvičební návyky. To dobré na tom však je, že se můžete věnovat jakémukoli cvičení, které si zvolíte! Jsme si jisti, že si najdete tělesnou aktivitu, která Vás bude bavit – např. tanec nebo procházky se psem.

Budu muset vařit?

Doporučujeme Vám, abyste si vařili. Existuje množství velice jednoduchých receptů pro lidi, kteří neradi vaří, nebo na to nemají čas. Jedno z jídel můžete nahradit instantním jídlem bodykey.

Jak jsou recepty složité?

Recepty lze zvolit podle úrovně obtížnosti. U každého receptu je uvedena úroveň obtížnosti i čas přípravy, takže není nic snazšího, než si vybrat recept, který Vám bude vyhovovat.

Kdy se budu moct vrátit k normálnímu jídlu a kdy budu moct přestat cvičit?

Hlavní myšlenkou tohoto programu je zlepšit Vaši celkovou tělesnou i duševní pohodu. To také znamená, že abyste vypadali a cítili se lépe, budete muset změnit svůj životní styl. Chcete-li si udržet svou hmotnost a dobrou tělesnou i duševní kondici, budete si muset zachovat nový životní styl.

Co když mi potravinové výrobky nebudou chutnat?

Nabízíme širokou škálu výrobků, z nichž si můžete vybrat. Nebo si můžete vybrat nějaký z námi navrhovaných online receptů.

Mohu se zúčastnit programu, pokud mám problémy se srdcem, ledvinami nebo cukrovku? Nebo pokud mám jiné onemocnění?

Dříve, než se rozhodnete zúčastnit se programu bodykey by NUTRILITE™, určitě nezapomeňte navštívit svého lékaře. Tento program není určen pro léčbu onemocnění nebo chronických chorob. Upozorňujeme také, že tento program nezohledňuje žádné alergie. Pokud si určitými ingrediencemi nejste jisti, doporučujeme Vám konzultovat svého lékaře. S ohledem na tuto skutečnost jsme pro účastníky stanovili určité podmínky používání, které je třeba před zahájením programu bodykey by NUTRILITE™ zvážit.

Proč nehubnu?

Každý účastník programu bodykey by NUTRILITE je obvykle schopen dosáhnout své osobně stanovené cílové hmotnosti. Pokud nehubnete, navrhujeme Vám, abyste si zkontrolovali, zda postupujete přesně podle poskytnutého Stravovacího a cvičebního plánu. Nedoporučujeme Vám, abyste hubli příliš rychle – pouze cca 500 g týdně – protože Vaším cílem je dlouhodobý a udržitelný váhový úbytek.

bodykey™ Souprava

Jestliže v bodykey Soupravě poté, co ji obdržím, něco chybí, jak zařídím, aby byl její obsah kompletní?

Obraťte se prosím na tým bodykey prostřednictvím kontaktního formuláře.

Co mám dělat, když můj unikátní kód nefunguje?

Obraťte se prosím na tým bodykey prostřednictvím kontaktního formuláře a my tuto záležitost prošetříme.

bodykey Souprava byla otevřena dříve, než jsem ji obdržel/a. Žádám náhradu. Jak mám postupovat?

Žádnou otevřenou bodykey Soupravu prosím nepřebírejte. Situaci prosím zdokumentujte a bodykey Soupravu včetně jejího obsahu nám pošlete zpátky. Zařídíme, abyste dostal náhradní.

Ztratil/a jsem krabičku s Genetickým testem, v níž jsem měl/a zaslat vatové tyčinky do laboratoře. Co mám dělat?

Pokud jste registrovaným Vlastníkem podnikání Amway:

  • Odešlete e-mail místní pobočce Amway (cz_obchodni@amway.com) společně s Vaším Identifikačním číslem Amway a my Vám bezplatně zašleme náhradní vatové tyčinky.
  • Zbývající samolepky s unikátním kódem prosím uložte na bezpečné místo, abyste je mohli použít s náhradními vatovými tyčinkami.
  • Poté, co obdržíte náhradní vatové tyčinky, postupujte podle návodu na použití Genetického testu a nalepte na ně opět tytéž samolepky s unikátním kódem.
  • Následně zásilku odešlete do laboratoře k analýze.

 

Pokud jste zákazník:

  • Obraťte se na svého Vlastníka podnikání Amway a přepošlete mu tento e-mail se svými kontaktními údaji.
  • Váš Vlastník podnikání Amway Vám objedná náhradní vatové tyčinky.
  • Poté, co náhradní vatové tyčinky obdržíte, postupujte podle návodu na použití Genetického testu a nalepte na ně opět tytéž samolepky s unikátním kódem.
  • Následně zásilku odešlete do laboratoře k analýze.

Proč musím odeslat tři vzorky?

Ke genetické analýze nám zpravidla stačí jen jedna vatová tyčinka. Laboratoř potřebuje provést druhou analýzu pouze v případech, kdy je stěr buněk nedostatečný nebo když dojde k neočekávané mikrobiologické degradaci DNA.

Co se stane, pokud se moje vzorky ztratí?

Pokud jste neobdrželi Váš osobní Stravovací a cvičební plán, obraťte se na tým bodykey prostřednictvím kontaktního formuláře se žádostí o zaslání nové sady vatových tyčinek. Sledujte stav odeslané zásilky online a zkontrolujte, zda byla doručena do laboratoře, kde bude při převzetí zaregistrována.

Co se po provedení analýzy stane s vatovými tyčinkami?

Po odeslání výsledků testu budou tyčinky kompletně zničeny

Jak dlouho budu muset čekat na výsledky testu?

Výsledky budou k dispozici online během 10-15 pracovních dnů. Stav analýzy můžete kdykoli zkontrolovat online.

Co mohu dělat, než bodykey obdrží výsledky mého Genetického testu?

Zatímco se naši odborníci budou intenzivně věnovat zpracování Vašeho osobního plánu, můžete začít využívat mnoha užitečných pomůcek, které jsou Vám na online platformě Můj bodykey trenér k dispozici. Úvodní fáze je koncipována tak, aby Vás psychicky i fyzicky motivovala na Vaší cestě ke snížení hmotností. Tato fáze Vám dává jedinečnou příležitost začít definovat své cíle týkající se snížení hmotnosti, utvrdit se ve svém odhodlání a začít v praxi uplatňovat některé skvělé tipy na lepší stravování a pravidelné cvičení.

Výrobky

Proč instantní jídla neobsahují žádné vitaminy ani minerální látky?

Instantní jídla bodykey jsou pouze jednou součástí celého programu na snížení hmotnosti. Vzhledem k tomu, že Váš doporučený stravovací plán bude zahrnovat také „normální“ jídla, můžete Vaší každodenní stravu podpořit doplňky stravy NUTRILITE™ (vitaminy a minerálními látkami).

Používáte geneticky modifikované suroviny?

Ne. Toto tvrzení platí pro všechny výrobky NUTRILITE.

Kolik sacharidů může zablokovat Natural Carb Reducer?

Až 2/3 sacharidů z běžného jídla s nutriční hodnotou 600 kcal.

Kolik tuků může zablokovat Natural Fat Reducer?

Až 27,4 % tuků z běžného jídla.

Při používání výrobků Natural Carb Reducer / Natural Fat Reducer jsem měl/a bolesti žaludku. Co s tím?

Aktivní složky v obou výrobcích redukují trávení sacharidů/tuků ve stravě, což u některých jedinců může zpočátku vést k nadýmání (plynatosti) nebo bolestem žaludku. Není třeba se znepokojovat. Tyto pocity zmizí, jakmile si Váš organismus na novou stravu zvykne.

Mohu používat zároveň Natural Carb Reducer i Natural Fat Reducer?

Nedoporučujeme oba tyto výrobky používat ve stejný den. V případě obou výrobků můžete s každým jídlem brát 1-3 tablety. Zároveň byste ale měli mít také na paměti, že maximální doporučená denní dávka výrobku Natural Fat Reducer je devět tablet a v případě přípravku Natural Carb Reducer je to šest tablet denně. Pro strávníky na vyvážené dietě platí pravidlo „buď Natural Carb Reducer, nebo Natural Fat Reducer“, výrobky je ale možné obden střídat.

Pokud mě potravinové výrobky omrzí, mohu je přestat konzumovat a dosáhnout svého cíle i tak?

Snažíme se nabízet pestrou paletu výrobků, ze kterých si můžete vybrat. Jako alternativu můžete také vyzkoušet některý z našich doporučených receptů dostupných online.

Mohu jíst pouze instantní jídla bodykey a nic jiného?

Ne. Jídla bodykey jsou pouze jednou z částí celého programu na snížení hmotnosti. Zdravou součástí Vaší každodenní stravy by měla být také „normální“ jídla a doplňky stravy. Nezapomínejte ani na doporučenou fyzickou aktivitu!

Co mám dělat, když mi výrobky nechutnají?

Základní myšlenkou je nahradit jedno jídlo denně instantním výrobkem bodykey, jehož příprava je co nejpohodlnější. Nejlépe by to mělo být jídlo, na jehož přípravu máte během dne nejméně času (například během dne v práci nebo na služební cestě). Toto je výchozí nastavení online platformy Můj bodykey trenér během fáze snižování hmotnosti. Pro další jídla nabízíme v rámci programu databázi receptů. Také poskytujeme další pomůcky, které Vás podpoří na Vaší cestě za optimální hmotností. Během udržovací fáze můžete instantní jídla bodykey ze svého denního stravovacího plánu vyškrtnout.

Genetický test

Jedna tyčinka je zlomená; co mám dělat?

K odebrání vzorku jednoduše použijte dvě zbývající vatové tyčinky. Ke genetické analýze nám zpravidla stačí jen jedna vatová tyčinka. Laboratoř potřebuje provést druhou analýzu pouze v případech, kdy je stěr buněk nedostatečný nebo když dojde k neočekávané mikrobiologické degradaci DNA. Pokud jsou zlomené všechny tyčinky, prostřednictvím kontaktního formuláře se prosím obraťte na tým bodykey a požádejte o zaslání nové krabičky s Genetickým testem.

Odhalí Genetický test nějakou nemoc, nebo mi poskytne prognózu očekávané délky života?

Ne.

Můj bodykey trenér

Jak se mohu zaregistrovat?

Pokud se chcete zaregistrovat do programu bodykey by NUTRILITE™ a získat přístup na online platformu Můj bodykey trenér, přejděte na registrační formulář a použijte unikátní kód, který najdete v krabičce s Genetickým testem. Budete požádáni o vytvoření uživatelského jména a hesla. Při registraci musíte zadat také platnou e-mailovou adresu. To je velmi důležité, protože veškeré informace o programu Vám budou zasílány prostřednictvím e-mailu.

Nemám počítač, mohu program sledovat v internetové kavárně?

Vlastní počítač nepotřebujete, protože přístup k programu bodykey by NUTRILITE™ je zajištěn prostřednictvím internetu. Ale vlastní počítač je určitě pohodlnější.

Je možný přístup na platformu bodykey prostřednictvím mobilního telefonu? Máte k tomu nějakou aplikaci?

Ano, online platforma Můj bodykey trenér je také k dispozici v optimalizované verzi pro mobilní telefony.

Proč se v kontaktním formuláři ptáte na mé Identifikační číslo Amway?

Pokud zadáte své Identifikační číslo Amway, můžeme Vám nabídnout lepší služby. Pokud jste zákazníkem, bylo by dobré zadat jméno VPA (Vlastníka podnikání Amway) a PSČ, abychom Vám mohli poskytnout lepší zákaznické služby.

Kdo uvidí mé údaje? Bude mít k těmto informacím přístup můj VPA ve vzestupné linii?

Vaše údaje jsou zabezpečené a nebudou poskytovány třetím stranám. Budou k nim mít přístup pouze odborníci, kteří budou sestavovat Váš Stravovací a cvičební plán. VPA ve vzestupné linii nebude mít přístup k žádným informacím.

Doba stahování programu je příliš dlouhá, co mám dělat?

Pravděpodobně máte pomalé internetové připojení, což má dopad na aplikace, jako je bodykey. Pokud problém přetrvá, obraťte se na svého poskytovatele internetu a požádejte ho, zda je možné připojení zrychlit. Pokud to není příčina problému, zašlete e-mail týmu bodykey prostřednictvím kontaktního formuláře. Vždy používejte nejnovější verzi běžného internetového prohlížeče, protože to může mít vliv na používání platformy. Pokud používáte Internet Explorer, musíte používat alespoň verzi IE 8 nebo vyšší, abyste mohli využívat všechny funkce platformy.

Nemohu se přihlásit, protože jsem zapomněl/a své heslo / uživatelské jméno – jak znovu získám přístup?

Ujistěte se, že jste zadali správné uživatelské jméno a heslo. Zkontrolujte, že při zadávání hesla nemáte zapnutou klávesu Caps Lock. Pokud jste zapomněli heslo nebo uživatelské jméno, přejděte na stránku „Zapomněl/a jsem heslo nebo uživatelské jméno“ a postupujte podle pokynů.

Mohu si po svatbě změnit příjmení, které jsem zadala při registraci?

Ano. Přejděte na stránku s Vaším uživatelským profilem a příjmení změňte.

Mohu použít stránky z jiné země, protože jsou v jazykové verzi, která mi vyhovuje, nebo obsahuje preferované recepty?

Můžete použít stránky bodykey ve všech zemích, kde jsou dostupné. Výrobky a recepty se přizpůsobují zemi, kde byla zakoupena bodykey Souprava. Proto se objevují rozdíly v doporučeních a dostupnosti výrobků. Unikátní kód v bodykey Soupravě není určen pro přístup pouze v určité zemi a nabízí možnost účastnit se i v jiné zemi, kde je program k dispozici.

Mohu změnit své uživatelské jméno?

Doporučujeme, abyste si své uživatelské jméno zvolili pečlivě tak, aby Vám vyhovovalo. Zákaznické oddělení může změnit přihlašovací údaje uživatele, ale tento proces může trvat několik dní.

Proč musím o výrobky žádat svého VPA?

Obchodní model společnosti Amway je založen na tom, že Amway neprodává výrobky zákazníkům přímo, ale prostřednictvím Vlastníků podnikání Amway.

Mohu se programu účastnit bez svého VPA?

Ano, Vaše účast je zcela nezávislá na Vaší sponzorské linii. Programu se může účastnit každý. Pokud jste zákazník, budete potřebovat VPA k zakoupení programu a příslušných výrobků. Po zakoupení bodykey Soupravy se můžete zaregistrovat na platformu bodykey. Získáte tak individuální program podle svých genetických predispozic a životních preferencí.

Budou mé dotazy zodpovězeny okamžitě?

Protože v programu bodykey je hodně účastníků a protože chceme Vaše dotazy pečlivě zodpovědět, bude určitou dobu trvat, než naši odborníci na Váš dotaz odpoví. V podmínkách programu je napsáno, že odpověď zašleme do 48 hodin od přijetí Vašeho dotazu. V mnoha případech však obdržíte odpověď rychleji.

Proč potřebuji e-mailovou adresu?

Při registraci musíte zadat platnou e-mailovou adresu. To je velmi důležité, protože veškeré informace o programu včetně upozornění, že Váš osobní Stravovací a cvičební plán je již připraven, Vám budou zasílány prostřednictvím e-mailu.

Programu se úspěšně účastním tři měsíce. Mohu tento program nyní předat manželovi?

To bohužel není možné. Aby Váš manžel získal program šitý na míru jeho potřebám, je třeba, aby odeslal svůj vzorek DNA (protože jeho genetický typ může být odlišný) a vyplnil formulář Návrh mého plánu.

Jím stejná jídla jako zbytek rodiny, jsou recepty určené pouze pro lidi, kteří chtějí zhubnout?

Ne, recepty je možné snadno použít při vaření pro celou rodinu. Připravili je odborníci na výživu, tato jídla jsou zdravá a vyvážená a určená pro všechny.

Jak spolehlivý je index tělesné hmotnosti (BMI)?

Váš BMI se používá k posouzení toho, zda opravdu potřebujete zhubnout či nikoli. Avšak hodnota BMI nevypovídá nic o množství tukové tkáně v organismu, proto měříme také obvod pasu.

Mohu sledovat svůj pokrok?

Svůj pokrok můžete sledovat kdykoli na online platformě.

Jaké požadavky na systém musí můj počítač splňovat s ohledem na tento internetový program?

Platforma Můj bodykey trenér vyžaduje pouze přístup k internetu z normálního počítače se softwarem, který umožňuje prohlížet webové stránky, sledovat video (např. *.mvg) a otevírat soubory jako PDF nebo dokumenty ve Wordu. Jelikož se jedná o online platformu, můžete také používat počítač svých přátel, nebo program sledovat z internetové kavárny. Vždy používejte nejnovější verzi běžného internetového prohlížeče, protože to může mít vliv na používání platformy. Pokud používáte Internet Explorer, musíte používat nejnovější verzi, abyste mohli využívat všechny funkce platformy.

Co mám dělat, pokud během účasti v programu onemocním a musím brát léky?

Pokud onemocníte a musíte užívat léky, poraďte se o další účasti v programu s lékařem. Pokud lékař další účast nedoporučí, účast přerušte, dokud se nebudete cítit lépe, nebo nebudete mít svolení lékaře, že můžete v programu pokračovat.